Nietypowe hotele

Kategoria: Kategoria (pl-pl) Opublikowano: czwartek, 14, lipiec 2016 Super User

Hotel jakiego jeszcze nie było

Przyciągnąć gości do hotelu można na wiele różnych sposobów: poprzez programy lojalnościowe, atrakcyjne ceny, obsługę na najwyższym poziomie, dobrą lokalizację. Jest wiele różnych powodów, dla których klienci wybierają ten, a nie inny hotel. Innym sposobem by zyskać popularność wśród turystów jest stworzenie wyjątkowego, niecodziennego, a czasem nieco dziwacznego hotelu. Oto lista hoteli, które zaskakują swoich gości. 

 

Hotel, którego nie wolno lizać

Na solnej pustyni w Boliwii można znaleźć niezwykle niecodzienny hotel, bo zbudowany z... soli. Wszystkie elementy konstrukcyjne budowli, oraz część wyposażenia wnętrz została zbudowana właśnie z tego materiału. Na ścianach hotelu można spotkać informacje „Gości uprasza się o nie lizanie ścian”. Hotelowi Tayka de Sal  przyznano trzy gwiazdki, a za nocleg w nim trzeba zapłacić 270 zł za pokój jednoosobowy. 

 

Najgłębszy hotel świata

Hotel Sala Silvermine to hotel urządzony w podziemiach starek kopalni srebra, położonej w odległości 120 km od Sztokcholmu. Goście mogą skorzystać z tradycyjnego hotelu na powierzchni lub zjechać w dół pod ziemię, na głębokość 155 metrów. W trzewiach ziemi panuje stała, niezależna od pory roku temperatura 2°C, w tylko w jednym apartamencie można spędzić noc w 18°C. Do dyspozycji gości są dwie sale restauracyjne, do komunikacji ze światem służy interkom, bowiem żadna sieć komórkowa nie ma tam zasięgu. Goście mogą skorzystać z atrakcji jaką jest nurkowanie w zalanych podziemnych szybach kopalni. Noc w tym hotelu kosztuje 1900 zł. 

Odsłony: 3245