Najlepsze restauracje w Polsce

Kategoria: Kategoria (pl-pl) Opublikowano: czwartek, 14, lipiec 2016 Super User Drukuj E-mail

Polskie restauracje w światowych rankingach

Chcąc odnaleźć najlepsze polskie restauracje nie trzeba daleko szukać, wystarczy sięgnąć po wydawaną co roku tzw. czerwoną książeczkę Michelin, której oficjalna nazwa to „Main Cities of Europe 2016” gdzie eksperci Michelina wystawiają noty restauracjom w miastach, które odwiedzają obecnie dwa polskie lokale mogą pochwalić się gwiazdką Michelina, kilka kolejnych zyskało natomiast symbol Bib Gourmand co stanowi sygnał dla konsumentów, że restauracja proponuje bardzo dobrą cenę w stosunku do jakości posiłku.

 

Atelier Amaro

To polska restauracja z Warszawy założona i prowadzona przez Wojciecha Modesto Amaro, która jako pierwszy polski lokal zdobyła w 2013 r. gwiazdkę Michelina, którą to gwiazdkę utrzymuje do dziś dnia.

 

Senses

To druga warszawska restauracja, która zdobyła gwiazdkę Michelina w 2016 r. Jak określili to recenzenci za łączenie tradycyjnej kuchni z nowoczesnym podejściem do gotowania.

 

Bib Gourmand

 

Jak wspominaliśmy wcześniej jest to symbol, który nadaje Michelin lokalom, które oferują swoim gościom bardzo dobrą jakość za rozsądną cenę. Wśród polskich restauracji taki symbol przypadł w udziale: Zazie z Krakowa, Brasserie i Butchery and Wine z Warszawy. 

Odsłony: 3140

Wasze zdjęcia z urlopów

Polecane hotele

        

Polecane restauracje