Hotel butikowy czy sieciówka?

Kategoria: Kategoria (pl-pl) Opublikowano: czwartek, 14, lipiec 2016 Super User Drukuj E-mail

Hotelowy gigant, czy rodzinny hotelik?

Podobnie jak w przypadku wielkich marek odzieżowych, czy koncernów samochodowych również w branży HoReCa rosną hotelowi i restauracyjni giganci. Firmy, bardzo często oferujące usługi z najwyższej półki, których hotele dostępne są niemal w każdym państwie świata. Z drugiej strony mamy małe, lokalne hotele posiadające wyjątkową tożsamość, które z tych rozwiązań wybrać?

 

 

Hotelowe korporacje 

Zaletą hotelowych korporacji jest jednolitość ich hoteli i usług. Niezależnie w jakie miejsce na Ziemi trafisz, zawsze możesz mieć poczucie bezpieczeństwa wynikające z faktu, że otaczają Cię rzeczy znajome. 

 

Znajomość oferty oraz usług oferowanych przez hotel może też wiele ułatwiać i przyśpieszyć procesy meldowania i wymeldowywania się z hotelu, itp. 

 

Inną zaletą korzystania z hoteli sieciowych jest możliwość uczestnictwa w programach lojalnościowych, dzięki którym mamy możliwość tańszych noclegów, czy skorzystania z dodatkowych atrakcji. 

 

Ceny pokoi w sieciach hotelowych są z reguły transparentne i budowane według określonego, przejrzystego schematu.

 

 

Hotele z duszą

Mały, lokalny hotel ma tę ogromną zaletę, że jest wyjątkowy, prawdopodobnie, jest to jedyny taki hotel na świecie. Tego typu miejsca przesiąknięte są najczęściej kulturą danego kraju, i mają specyficzny dla danego miejsca klimat. Chcąc więc poznać, a nie tylko zwiedzić kraj być może warto wybrać też opcję. 

 

Hotel butikowy często jest też znacznie mniejszy niż sieciowy, dzięki temu jeśli zależy nam na pewnym stopniu prywatności i indywidualnego podejścia do klienta, takich hotel może być lepszym rozwiązaniem. 

 

 

 

 

 

 

Odsłony: 3810

Wasze zdjęcia z urlopów

Polecane hotele

        

Polecane restauracje